РефератыПедагогикаРоРозвиток пам’яті, мислення, уваги у дітей дошкільного віку

Розвиток пам’яті, мислення, уваги у дітей дошкільного віку

Розвиток мови


Тема

:
Знайомство з приміщеннями дитячого садку, їх призначенням і назвами


Д/г:
«Що робили не скажемо…»


Мета

:
Ознайомити дітей з приміщеннями дитячого садку, провести екскурсію і розповісти дітям про призначення кімнат (клас, ігрова, їдальня, музичний зал, кабінет логопеда…). Розповісти дітям, як потрібно вести себе у дитячому садку.


Корегувати пам’ять, мислення, увагу, поведінку та дрібну моторику. Збагачувати активний і пасивний словник новими словами. Здійснювати корекцію недоліків мови. Ставити дітей в умови потрібні для спілкування, вчити висловлювати свої думки.


Виховувати любов до дитячого садку, правильну поведінку на занятті, терпіння, посидючість, дисциплінованість.


Інд. робота:

Сашко Р., Ілля А., Оля М, Микита Д., Тарас П., Сашко Х.


Хід заняття.


І. Нервово-психологічна підготовка.


ІІ. Організаційна частина.


-логопедична хвилинка
.(Казочка про язик)


-пальчикова гімнастика
.(Капуста)


ІІІ. Головна частина.


1. Вступне слово вчителя про дитячий садок і як потрібно себе тут поводити.


2. Екскурсія по приміщенням дитячого садку і розповідь педагога про їх призначення. (у спальні-спимо, в ігровій-граемо, у їдальні-їмо, у класі-вчимось…)


3. Вивчити віршик: Мы приходим в детский сад-


Там игрушки стоят.


Паровоз, пароход дожидаются ребят.


4.Фіз.- хвилинка.


5. Демонстрація малюнків з зображенням садових приміщень. Діти повинні сказати як називається ця кімната і що в ній роблять діти.


6. Д/г.»Що робили не скажемо…».


- діти за допомогою вчителя імітують як вони: сплять, їдять, співають, сидять на занятті, а один учень відгадує, що показують діти і в якій кімнаті вони знаходяться.


5. Заключна частина.


- підсумкові запитання.


- Дидактично - конструктивна гра:


Побудувати дитячий садок з будівельного матеріалу.(кубиків, цеглинок).


Фему


Тема
: Знайомствоз геометричними фігурами і кольором. Співвідношення за кольором і формою.


Д/г: «Знайди таку ж фігуру.»


Мета:
Вчити дітей об еднувати тотожні множини за кольором, формою предметів і співвідно сити предмети за формою, кольором. Знайомити дітей з геометричними фігурами і вчити знаходити схожі.


Корегувати пам’ять, мислення, увагу, дрібну моторику, зв’язну мову, спостережливість і самостійність. Збагачувати словник новими словами. Активізувати мову і мовну активність. Спонукати до повних відповідей і адекватних запитань.


Виховувати правильну поведінку на занятті, терпіння, посидючість, дисциплінованість.


Індивідуальна робота:


Хід заняття.


І.
Нервово-психологічна підготовка.


ІІ. Організаційна частина.


- логопедична хвилинка
.»Казочка про язичок.»


- пальчикова гімнастика
.»Капуста.»


ІІІ. Головна частина.


1
. знайомство дітей з геометричними фігурами коло, квадрат.


2. Д/г:
«Знайди таку ж фігуру.»


- вчитель показує дітям геометричну ф. і просить показати таку ж та назвати її.


- знайомство дітей з кольором: червоний, зелений.


3. Д/г:
«Знайди таку ж фігуру.»


- Завдання ускладнюється: групуємо предмети за двома ознаками: червоне коло, зелений квадрат.


Фізхвилинка.


- Закріплення матеріалу: співвідношення і групування предметів за різними ознаками.


4. Заключна частина.


- підведення підсумків заняття.


- оцінювання.


Д/г
: «Підбери за формою.»


Д/г
: «Підбери за кольором.»


19.09.07.


Розвиток мови


Тема:
Іграшки.


Д/г:
«Впізнай іграшку на дотик».


Мета:
Розглянути декілька іграшок, з’ясувати з чого вони зроблені (дерев’яні, гумові, хутряні та ін.) Визначити зовнішній вигляд іграшки: форму (кругла, квадратна, прямокутна, овальна), колір, якість (м’яка, тверда, гладка), провести бесіду що іграшки треба берегти.


Корегувати пам’ять, мислення, увагу, дрібну моторику, зв’язну мову, спостережливість і самостійність. Збагачувати словник новими словами. Активізувати мову і мовну активність. Спонукати до повних відповідей і адекватних запитань.


Виховувати правильну поведінку на занятті, терпіння, посидючість, дисциплінованість.


Індивідуальна робота:


Хід заняття.


І.
Нервово-психологічна підготовка.


ІІ. Організаційна частина.


- логопедична хвилинка
.»Казочка про язичок.»


- пальчикова гімнастика
.»Паучина»


ІІІ. Головна частина.


1. Читати вірші А. Барто, будь-який вивчити напам’ять.


Уронили мишку на пол


Оторвали мишке лапу


Все равно его не брошу


Потому что он хороший


2. Загадки: Его бьют, а он не плачет,


Упадет – поскачет. (Мяч)


Пляшет крошка, а всего


Одна ножка. (Юла)


3. Д/г:
«Впізнай іграшку на дотик»


Дитині пропонують заплющити очі, дослідити іграшку на дотик і назвати її.


4.Фізхвилинка.


- «На галявині…»


5. Складати опис іграшки за схемою:


- Що це?


- Який її зовнішній вигляд(Розмір, колір, форма)


- З чого вона зроблена?


- Як з нею можна гратися?


IV
. Заключна частина.


- Підсумкові запитання.


- Завдання у зошитах: розмалювати іграшки.


Фему


Тема:
Порівняння предметів за розміром. Співвідношення предметів: більше, менше, однаково


Д/г:
« Чого більше, чого менше?»


Мета:
Дати поняття дітям більше, менше, порівну. Вчити співвідносити предмети за формою і кольором. Тренувати у порівнюванні множин. Формувати у дітей елементарні математичні уявлення.


Корегувати пам’ять, мислення, увагу, дрібну моторику, спостережливість і самостійність. Збагачувати активний словник новими словами і вчити користуватися ними в повсякденному житті.


Виховувати посидючість, спостережливість, уважність, зацікавленість пізнавальною діяльністю.


Обладнання:
набір геометричних фігур різного кольору і розміру.


Індивідуальна робота:


Хід заняття.


1.Нервово – психологічна підготовка.


2.Організаційна частина.


- логопедична хвилинка
.» Казочка про язичок.»


- пальчикова гімнастика
.» Капуста.»


3.
Головна частина.


- знайомити дітей з такими поняттями як: більше, менше, однаково. Формувати з різних предметів множини і постійно ставити запитання: Де більше? Де менше?


Д/г:
« Чого більше, чого менше?»


- практичне завдання – більше, менше, однаково


Закріплювати з дітьми матеріал.


Роздати дітям круги жовті і червоні. Учні повинні повторювати за партами те, що вчитель робить на дошці. Розділити круги жовті від червоних, потім порівнювати множини, Яких більше? Яких менше?


Фізхвилинка.


- Тренувати дітей порівнювати предмети


- За розміром. Групувати великі і маленькі.


Д/г:»
Знайди великий, знайди маленький?»


Д/г:»
Покажи червоний квадрат?», «жовтий круг?»


4. Заключна частина.


- підведення підсумків заняття.


- підсумкові запитання.


Конструювання


Тема:
Робота з паличками: «Доріжка».


Д/г:
« Покажи такого ж кольору».


Д/г:
« Прищепки».


Мета:
Розвивати здібності дитини до конструювання. Вчити вибирати деталі з урахуванням їх розміру і кольору, конструктивних властивостей, вибирати вузькі прямокутники та вчити горизонтально розташовувати елементи цільно та на відстані одна від одної. Вчити використовувати набуті навички для розгортання або продовження в сюжетно – рольових іграх.


Корегувати пам’ять, мислення, увагу, дрібну моторику рук, уважність та посидючість.


Виховувати зацікавленість предметом, правильну поведінку на занятті, вміння доводити почату справу до кінця.


Обладнання:
Вузькі і широкі прямокутники різного розміру.


Індивідуальна робота:


Хід заняття.


1. Нервово – психологічна підготовка.


2. Організаційна частина.


- логопедична хвилинка
« Казочка про язичок».


- пальчикова гімнастика
«Капуста».


3. Головна частина.


Д/г:
« Покажи такого ж кольору».


- діти називають кольори одержаних геометричних фігур та обирають тільки червоні, а інші відкладають у бік. ( гра повторюється з іншим кольором ).


- виконання дефектологом зразка «доріжки» вчитель послідовно ставить прямокутники рівняє їх один за одним.


- виконання завдання «доріжка» дітьми.


- вчитель допомагає тим дітям які відчувають труднощі у виконанні завдання.


Фізхвилинка.


- діти обговорюють свої дії та повторюють назви використаних геометр. Фігур.


4. Заключна частина.


Д/г:
« Прищепки».


- діти повинні прищипнути прищепки на геометричні фігури того ж кольору що й фігура.


- підведення підсумків заняття.


24
.09.0
7
.


Розвиток мови


Тема:
Овочі. Вчити з дітьми назви овочів, та вчитися впізнавати їх на малюнках.


Д/г:
«Великий – маленький.»


Д/г:
«Впізнай на смак.»


Мета:
Вчити дітей впізнавати і називати овочі. Звернути увагу дітей на признаки овочів такі як колір, смак, форма. Розповісти дітям де і як ростуть овочі, та що з них готують. Вчити впізнавати їх за описом. Тренувати дітей називати одним словом, овочі, декілька предметів.


Корегувати пам’ять, мислення, увагу, дрібну моторику та зв’язну мову. Збагачувати активний і пасивний словник новими словами. Здійснювати корекцію недоліків мови. Ставити дітей в умови потреби спілкування, вчити висловлювати свої думки.


Виховувати і прищеплювати інтерес до навчання, зацікавленість до предмета. Правильну поведінку на занятті, терпіння, посидючість, дисциплінованість.


Індивідуальна робота:


Хід заняття.


1. Нервово-психологічна підготовка
.


2. Організаційна частина.


-логопедична хвилинка.»
Казочка про язичок.»


-пальчикова гімнастика
.» Капуста.»


3.Головна частина.


-Вступне слово вчителя: демонстрація малюнків та муляжів зображаючих овочі. Казати їх назву, змальовувати зовнішній вигляд (колір, форма, смак.).


Д/г:
«Защіпки»


-Закріплювати з дітьми тему, показувати малюнки і ставити запитання: Що це? Де росте? Яке на смак?....


Д/г:
«Вгадай на смак.»


Фізхвилинка.


-Діти обводять шаблони з овочами і замальовують їх потрібним кольором. Вчити дітей слововідтворенню за допомогою зменшувально-пестливих суфіксів. Наприклад: Картопля – картопелька, морква – морквочка...


Д/г:
« Назви ласкаво.»


4. Заключна частина.


- підведення підсумків заняття.


- закріплення матеріалу.


- оцінювання.


Фему


Тема:
Поняття 1 – багато. Геометричні фігури.Співвідношення за формою і кольором.


Д/г:
« Збери за ознаками.»


Мета:
Знайомити дітей з поняттям 1 – багато. Вчити відповідати на запитання:»Скільки?» Повторювати геометричні фігури і їх назви. Тренувати дітей у вмінні співвідносити геометричні фігури за формою і кольором.


Корегувати пам’ять, мислення, увагу, дрібну моторику, кмітливість і спостережливість. Здійснювати корекцію недоліків мови. Збагачувати активний і пасивний словник новими словами і вчити використовувати їх у власній мові.


Виховувати інтерес і зацікавленість до предмета, прививати посидючість, охайність і терпіння.


Обладнання:
лічильні палички, іграшки, геометричні фігури різного кольору.


Індивідуальна робота:


Хід заняття.


1. Нервово – психологічна підготовка.


2.
Організаційна частина.


- логопедична хвилинка:
«Тягнути губи…»


- пальчикова гімнастика:
«На галявині…»


3.
Головна частина.


- вчитель знайомить дітей з поняттям 1 – багато за допомогою іграшок і лічильних паличок. ( Діти за партами повторюють те, що вчитель робить на дошці.)


Д/г:
« Покажи 1 гриб (їжака, ляльку, літак…)»


- діти виконують завдання по черзі.


Фізхвилинка.


- повторювати з дітьми геометричні фігури і їх назви. ( Вчитель демонструє геометричну фігуру, діти повинні показати таку ж і сказати як вона називається.).


- закріплювати назви кольорів і геометричних фігур, спочатку промовляючи, а потім на д/г.


Д/г:
» Збери за ознаками».


3. Заключна частина.


- підведення підсумків заняття.


- підсумкові запитання.


- оцінювання.


Розвиток мови


Тема:
Родина. Сім’я. Бесіда «Моя родина».


Д/г:
«Дзеркальце».


Мета:
Вчити дітей називати правильно своє ім’я та прізвище, знати членів своєї родини, вміти називати їх по імені, та знати ким вони приходяться їм ( мати, тато, бабуся, дідусь, сестра, брат). Вчити дітей, на малюнку родини, розуміти де мама, тато, і т.п.


Корегувати мислення, увагу, пам’ять, зв’язну мову, спостережливість і самостійність. Здійснювати корекцію недоліків мови. Збагачувати активний і пасивний словник новими словами. Ставити дітей в умови потреби спілкування. Спонукати до повних відповідей і адекватних запитань. Прививати зацікавленість до пізнавальної діяльності і до предмета.


Виховувати правильну поведінку на занятті, посидючість дисциплінованість і охайність.


Обладнання:
малюнки з зображенням сім’ї, сімейні фото.


Індивідуальна робота:


Хід заняття.


1. Нервово – психологічна підготовка.


2. Організаційна частина.


- логопедична хвилинка
« Казочка про язичок».


- пальчикова гімнастика
« Сонечко сяє.»


Сонечко сяє сопілочка грає


Річка тече човник пливе


Правим віслом загрібаєм


Лівим віслом загрібаєм


А тепер двома руками


Повернулися до мами


3.
Головна частина.


- вступне слово вчителя про ім’я. Потім діти називають своє ім’я та прізвище, як що дитина вагається, вчитель допомагає.


-Д/г:
« Дзеркальце».


-
розглядаємо фотокартки родини:


Хто на фото зображений? (Вчити дитину називати склад сім’ї, імена братів, сестер, батьків)


Завдання виконує кожна дитина.


Вчити дітей відповідати на запитання: Як звуть твоїх батьків? Сестер? Бабусю і дідуся?


Чим займається твоя мама? Батько? (опис трудових дій).


Фізхвилинка.


- Розглядання сюжетних малюнків: «Моя родина».


Вчити дітей описувати малюнок, на якому зображена родина.


4.
Заключна частина.


Опис і розповідь дитини про родину. Називати імена близьких родичів, чим вони займаються.


Конструювання


Тема:
Робота з паличками: «Паркан».


Д/г:
« Покажи такого ж кольору».


Д/г:
« Квітка семицвітка».


Мета:
Розвивати здібності дитини до конструювання. Вчити вибирати деталі з урахуванням їх розміру і кольору, конструктивних властивостей, вибирати вузькі прямокутники та вчити горизонтально розташовувати елементи цільно, та на відстані одна від одної. Вчити використовувати набуті навички для розгортання або продовження в сюжетно – рольових іграх.


Корегувати пам’ять, мислення, увагу, дрібну моторику рук, уважність та посидючість.


Виховувати зацікавленість предметом, правильну поведінку на занятті, вміння доводити почату справу до кінця.


Обладнання:
Вузькі і широкі прямокутники різного розміру.


Індивідуальна робота:


Хід заняття.


1. Нервово – психологічна підготовка.


2. Організаційна частина.


- логопедична хвилинка
« Казочка про язичок».


- пальчикова гімнастика
«Капуста».


3. Головна частина.


Д/г:
« Покажи такого ж кольору».


- діти називають кольори одержаних геометричних фігур та отбирають тільки червоні, а інші відкладають у бік. ( гра повторюється з іншим кольором ).


- виконання дефектологом зразка «паркана» вчитель послідовно ставить прямокутники рівняє їх один за одним.


- виконання завдання «паркан» дітьми.


- вчитель допомагає тим дітям, які відчувають труднощі у виконанні завдання.


Фізхвилинка.


- діти обговорюють свої дії та повторюють назви використаних геометр. Фігур.


4. Заключна частина.


Д/г:
« Квітка семицвітка».


- діти повинні прищипнути прищепки на геометричні фігури того ж кольору що й фігура.


- підведення підсумків заняття.

Сохранить в соц. сетях:
Обсуждение:
comments powered by Disqus

Название реферата: Розвиток пам’яті, мислення, уваги у дітей дошкільного віку

Слов:2052
Символов:19582
Размер:38.25 Кб.