РефератыПедагогикаРоРозподільна властивість множення

Розподільна властивість множення

План-конспект уроку з математики на тему:


«Розподільна властивість множення»


Університет імені Лесі Українки Тема: Розподільна властивість множення

Мета: Навчальна: закріпити знання учнів про переставну і сполучну властивості множення, сформулювати розподільну властивість множення відносно додавання і віднімання та навчити учнів використовувати її.


Розвиваюча: розвивати в учнів логічне мислення.


Виховна: виховувати в учнів увагу, лаконічність записів, старанність, активність.


Тип уроку: комбінований.


Обладнання уроку: дошка, крейда.


План уроку


Організаційна частина 1 хв.


Перевірка домашнього завдання 5 хв.


Вивчення нового матеріалу 18 хв.


Закріплення вивченого матеріалу 18 хв.


Домашнє завдання 2 хв.


Підсумок уроку 1хв.


Хід уроку


Організаційна частина.


Вчитель: (захожу в клас, вітаюся) – Добрий день! Сідайте! (пропоную учням сісти і відкрити зошити з домашнім завданням та відмічаю відсутніх. Прошу учнів бути уважними на уроці. Дивлюся чи готовий клас до уроку)


Перевірка домашнього завдання.


Вчитель: – Підніміть руку хто не виконав домашнього завдання. Якщо всі виконали і питань немає, то зараз будемо перевіряти. Додому було задано: №433, №435, № 416.


№ 433. Обчисліть зручним способом:


4*17*25;


5*673*2;


8*475*125;


73*5*4;


2*916*50;


5*9*200.


№ 435. Спростіть вираз:


;


;


;


;


;


.


№ 416. З одного міста в протилежних напрямках виїхали одночасно два автомобілі. Швидкість одного з них дорівнювала 74км/год, що на 8км/год більше, ніж швидкість другого. Яка відстань буде між ними через 7год після початку руху?


Вчитель: перевірку домашнього завдання проведемо так: (викликаю до дошки учня, який виконує №416: Ткачук Анастасія, а решта по черзі називають відповіді до кожного пункту вправ №433 та №435).


На дошці учень повинен написати:


№ 416.


1) 74-8=66 (км/год) – швидкість іншого автомобіля.


2) 74*7=518 (км) – таку відстань пройшов один автомобіль за 7год.


3) 66*7=462 (км) – таку відстань пройшов другий автомобіль за 7год.


4) 518+462=980(км) – така відстань буде між автомобілями через 7год після початку руху.


Відповідь: 980км.


Учні повинні називати:


№ 433.


1700;


6730;


475000;


1460;


91600;


9000.


№ 435


36х;


60х;


35;


96;


24;


100.


Вчитель: (до учня, що писав задачу) Скажи, які властивості множення ти знаєш і запиши на дошці одну з них.


Учень: На попередніх уроках ми вивчали переставну і сполучну властивості множення. (записує на дошці) - переставна властивість множення.


Вчитель: Молодець. (Оцінюю учня) Сідай.


Вчитель: (до класу) Запишіть на дошці сполучну властивість множення.


Учень: (записує) .


Вчитель: Добре, сідай. (до класу) Сформулюйте цю властивість.


Учень: Щоб добуток двох чисел помножити на третє число, можна перше число помножити на добуток другого і третього чисел.


Вчитель: Молодець. Сідай.


3. Вивчення нового матеріалу.


Вчитель: Запишіть у зошитах сьогоднішню дату, класна робота. Тема уроку: «Розподільна властивість множення». (поки пояснюю новий матеріал учні уважно слухають)





(Малюнок зображується на дошці перед уроком)

Рис.1


Порахуємо кількість кружечків на рисунку. Це можна зробити двома способами:


В одному ряду 2 білих і 3 чорних кружечки, разом (2 + 3). Рядів 3. Отже, всього на рисунку 3• (2 + 3) кружечків.


Білих кружечків 2 • 3. Чорних кружечків 3 • 3. Усього 2 • 3 + 3 •3. Але кількість кружечків в одному і в другому випадку однакова. Отже, 3•(2 + 3) = 2 • 3 + 3 • 3.


- розподільний закон множення відносно додавання. (прошу дітей записати формулу у зошити і запам’ятати)


Щоб помножити число на суму, можна це число помножити на кожний доданок і знайдені добутки додати.


Зазначимо, що розподільна властивість множення виконується для будь-якої кількості доданків:


.


/>

3• (З - 2) = 1 • 3 =3.


3 • 3-3• 2 = 9-6 = 3.


Отже, 3• (3 - 2) = 3 • 3 - 3 • 2.


- розподільний закон множення відносно віднімання.


Щоб помножити число на різницю, можна це число помножити на зменшуване і від'ємник і від першого добутку відняти другий.


4. Закріплення вивченого матеріалу.


Вчитель: Запишіть у зошити вправа № 436(3-4). (записую на дошці номери вправ, які планую розв’язати на уроці і викликаю до дошки учня: Озеруга Андрій)


Учень: (читає умову і записує розв’язання на дошці)


№ 436. Обчисліть значення виразу найзручнішим способом:


943*268+943*232=943*(268+232) =943*500=471500; (в цьому виразі у кожному з доданків є однаковий множник 943, тому ми можемо застосувати розподільну властивість множення)


65*246-65*229-65*17=65*(246-229-17) =65*0=0. (розв’язуємо аналогічно)


(необхідні дії, які не може виконати усно виконує збоку на дошці)


Вчитель: Молодець. Сідай, Андрію (оцінюю учня) Запишіть номер наступної вправи № 438(4, 5, 8, 9). (викликаю учня: Михайлик Сергій)


Учень: (читає умову і записує розв’язання на дошці) № 438. Розкрийте дужки:


; (в цій вправі застосовуємо розподільну властивість множення і в наступних пунктах аналогічно)


;


8) ;


9) .


Вчитель: Добре, Сергію. Сідай (Оцінюю учня) Наступна вправа № 97 із збірника ст.41. (читаю умову задачі і викликаю до дошки учня: Павлів Катерина). З міста одночасно і в одному напрямку вирушили вантажний і легковий автомобіль. Швидкість легкового автомобіля 76км/год, вантажного – 58км/год. Яка відстань буде між автомобілями через 4год?


Учень: цю задачу можна розв’язувати кількома способами, але ми використаємо розподільну властивість множення.


76*4-58*4=(76-58) *4=18*4=72 (км) – така відстань буде між автомобілями через 4год.


Відповідь: 72км.


Вчитель: Добре. А скажи, будь-ласка, чому ми віднімаємо.


Учень: тому, що автомобілі рухаються в одному напрямку і відстань між ними буде малою, якби вони рухались у протилежних напрямках, то ми б додавали, бо відстань між автомобілями велика.


Вчитель: Молодець, Катю. (Оцінюю учня) Сідай.


5. Домашнє завдання


Вчитель: Відкрийте будь-ласка ваші щоденники і запишіть домашнє завдання: п.16, впр. №437, №439, ст.41 № 98(із збірника). Вправи подібні до тих що виконували на уроці.


6. Підсумок уроку


Вчитель: Отже, яку властивість множення ми сьогодні розглянули?


Учні: Ми сьогодні розглянули розподільну властивість множення.


Вчитель: Зачитайте, будь-ласка, як формулюється розподільна властивість множення відносно додавання.


Учень: (зачитує) Щоб помножити число на суму, можна це число помножити на кожний доданок і знайдені добутки додати.


Вчитель: Ви всі сьогодні молодці, гарно працювали, я задоволена вашою роботою на уроці. Які є до мене запитання? (Якщо є, то даю на них відповіді) Урок закінчено. До побачення.


Розв’язання домашніх вправ.


№ 437. Обчисліть значення виразу найзручнішим способом:


47*632+632*53=632*(47+53) =632*100=63200;


598*49-597*49=(598-597) *49=1*49=49;


754*324-754*314=754*(324-314) =754*10=7540;


37*46-18*37+37*72=37*(46-18+72) =37*100=3700.


№ 439. Розкрийте дужки:


1) ;


2) ;


3) ;


4) ;


5) ;


6) .


№ 98. Від однієї пристані в протилежних напрямках одночасно відійшли два пароплави. Швидкість першого пароплава дорівнює 27км/год, а другого – 36км/год. Яка відстань буде між ними через 3год після початку руху?


27*3+36*3=3*(27+36) =3*63=189 (км) – така відстань буде між пароплавами через 3год.


Відповідь: 189км.


Література:

1. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів. Математика.5-12 класи. – К.: Шкільний світ, 2007. – 96 с.


2. Мерзляк А.Г., Полонський В.Б., Якір М.С. Математика: Підручник для 5-го класу. – Х.: Гімназія, 2005. – 288с.


3. Мерзляк А.Г., Полонський В.Б., Рабінович Ю.М., Якір М.С. Збірник завдань для тематичного оцінювання з математики для 5 класу. – Х.: Гімназія, 2007. – 120с.


4. Ензельт Ольга. Уроки математики в 5 класі. – Тернопіль: Підручники і посібники, 2008. – 288с.


5. Бевз Г.П. Методика викладання математики: Навч. Посібник. – 3-є вид., перероб. і допов. – К.: Вища школа, 1989. – 367с.

Сохранить в соц. сетях:
Обсуждение:
comments powered by Disqus

Название реферата: Розподільна властивість множення

Слов:1247
Символов:9451
Размер:18.46 Кб.