План - коспект уроку з теми:
Розмітка тонкого листового металу
Тема
: Розмітка тонкого листового металу.
Мета:
Дидактична:
дати основні поняття про розмітку та види інструментів для розмітки.
Виховна:
виховати у дітей працелюбність та уважність.
Розвиваюча:
розвинути у дітей просторове уявлення.
Міжпредметні зв’зки:
з геометрією, кресленням, малюванням, фізикою.
Наочність:
плакати.
Об’кт праці:
розгортка коробки.
Тип уроку: комбінований
Хід уроку:
І. Організаційний момент:
Я запрою учнів до класу, відмічаю відсутніх і перевіряю підготовку класу до заняття: щоденники, зошити, олівець, ручку, спнцодяг.
ІІ. Повторення раніше вивченого матеріалу:
Повторення раніше вивченого матеріалу розпочинаю з роздачі дидатичних карток для проведення фронтального опитування учнів. Роздаю 50-70% карток учням, з іншими працюю в усній формі. Для цього виношу на опитування такі питання:
1. Чому метал нагрівають перед прокаткою?
2. Які види тонкого листового метулу ви знаєте?
3. Який листовий метал називають жестю?
4. Де використовують тонкий листовий метал?
ІІІ. Мотивації і актуалізації
Від того, наскільки точно буде виконана розмітка, залежить якість деталі і кількість видходів.
ІV. Викладання нового матеріалу.
Переходжу без
Розміткою називається нанесення на обробляєму деталь або заготовку так званих розміточних рисок, які і визначають контури деталі, або місця, яке потрібно обробити.
Основне призначення розмітки заключається в указанні границь, до яких потрібно обробляти заготовку.
Інстументи для зозмітки: слюсарна лінійка, чертилка, циркулі зі знімними ніжками, транспортир і т.д.
Основною відмінністю від розмітки по дереву є те, що малюнок, нанесений на сталь олівцем не залишається, а тому використовується чертилка.
Правильне тримання чертилки:
IV. Закріплення вивченого матеріалу:
Для закріплення вивченого матеріалу ставлю такі питання:
1. Що називається розміткою?
2. Які інструменти для розмітки ви знаєте?
3. Чим відрізняється розмітка по металу від розмітки по дереву?
V. Практична робота:
а) Вступний інструктаж:
У вступному інструктажі нагадую дітям про типи ліній і првила їх застосування.
б) Поточний інструктаж:
Під час роботи обходжу робочі місця, звертаю увагу на робочу позу, правильним застосуванням інструменту і т.д.
Якщо більшість учнів допускає помилки у виконанні роботи, зупиняю робочий процес і проводжу ще один інструктаж.
в) Зеключний інструктаж:
Проводжу ануліз виконаної роботи, висталляю оцінки.
VI. домашнє завдання.
Виконати розгортку з картону.